MALAJSKÝ DUB

Facebook Google Plus Instagram YouTube

MALAJSKÝ DUB - EXOTICKÁ DŘEVINA

Malajský dub je světlá tropická dřevina (neboli kaučukovník brazilský) pochází původem z Amazonského pralesa. V dnešní době je díky svým unikátním vlastnostem rozšířen do oblastí střední Ameriky, jihovýchodní Asie, střední Afriky a Evropy. Vzhledem je toto dřevo podobné tuzemskému dubu, který je jedním z nejpoužívanějších materiálů pro výrobu kvalitního nábytku. Technickými vlastnostmi jako je tvrdost a odolnost je však na tom MALAJSKÝ DUB mnohem lépe. Je přibližně o 15% tvrdší a odolnější na mechanické namáhání než náš tuzemský dub. Vzhledem k jeho původu odolává mnohem lépe i objemovým změnám v důsledku změn vlhkosti a proto se nemusíte bát použít ho například na masivní nábytek do koupelny.

My využíváme především jeho tvrdost a odolnost, která je pro nás nejdůležitější při výrobě rámů našich kvalitních masivních postelí. Kování, které spojuje obě čela s bočnicemi lze bez obav opakovaně dotahovat. Nemůže se Vám tedy stát, že by postel i po několika letech začala vlivem špatných spojů vrzat. Celá postel je při použití MALAJSKÉHO DUBU i poměrně težká a tím pádem i velmi stabilní. Dopřejte si kvalitu tohoto exotického masivu i ve Vaší ložnici.

 

MALAJSKÝ DUB, Tabulka tvrdosti, porovnání MALAJSKÉHO DUBU s ostatními dřevinami.

POROVNÁNÍ MALAJSKÉHO DUBU

vs

TUZEMSKÉHO DUBU

  • Je o 15% tvrdší.
  • Vzhledem se podobá našemu dubu.
  • Je stabilnější. Odolnější proti mechanickému poškození při větší zátěži.
  • Nepodléhá objemovým změnám v důsledku vlhkosti a teplotním rozdílům.
  • Je vysoce odolný proti plísním, houbám a jiným baktériím. 

EKOLOGICKÝ MATERIÁL

Primárním účelem pěstování Malajského DUBU je získávání latexového mléka, které je výchozí surovinou pro výrobu kaučuku. Po několika desítkách let však stromy přestávají tento latex produkovat a je třeba plantáže pokácet a nahradit novými mladými dřevinami. Dřevo z pokácených plantáží se pak dále zpracovává v mnoha odvětvích průmyslu. Je to trvale obnovitelný zdroj materiálu na výrobu nejen kvalitního nábytku, kuchyňských linek a dřevěných schodišť, ale celé řady produktů oblíbených pro jejich tvrdost, odolnost, životnost a stálost.

PROČ NAKUPOVAT U NÁS

PEVNÁ KONSTRUKCE

Postele vyrábíme z exotického masivu malajský dub. Přesto se jedná o 100% tradiční českou řemeslnou výrobu. 

DOPRAVA ZDARMA NA VŠECHNY POSTELE A MATRACE

Investujte spíš do kvalitní postele, než do její přepravy. U nás nebudete platit za dovoz.

POVRCHOVÉ ÚPRAVY

Vše upravujeme pouze kvalitními přírodními oleji, které kromě barevného efektu chrání dřevo a zvyšují jeho odolnost.

ROZMĚRY NAŠICH POSTELÍ

Šířky ložných ploch: 160, 180, 200 cm,

Délky ložných ploch: 200, 210, 220 cm

Jsme výrobce a umíme se přizpůsobit vašim požadavkům.