Facebook Google Plus Instagram YouTube

Vybíráte novou masivní postel? DÍL 1.

KAŽDÁ POSTEL JE TVOŘENA RÁMEM, ROŠTEM A MATRACÍ. V ideálním případě by se tyto tři části měli vzájemně doplňovat.

RÁM POSTELE

Než začnete vybírat rám postele, je dobré se zamyslet nad tím, co od postele očekáváte.

  • Chcete postel na příležitostné přespání?
  • Budete spát na posteli 2x do měsíce na chalupě?
  • Spíte na této posteli denně a potřebujete se dobře vyspat?

PŘÍLEŽITOSTNÉ SPANÍ

Na příležitostné přespání Vám bude stačit levný rám z LTD (lamino deska). Lze vybrat ze spousty zajímavých dekorů a cena je většinou velmi nízká. Pro občasné přespání je to určitě rozumná volba. Pokud nemáte rádi lamino desky, lze vybrat levnější rám z masivu například smrku či borovice. Na trhu je řada výrobců, kteří tyto levné postele vyrábí a předhání se s nízkou cenou. Je však nutné počítat s tím, že kvalita zpracování nebude dokonalá. Mnohdy si takovou postel budete muset i nalakovat. Především pevnost spojení čela a bočnice u těchto levných postelí je na nízké úrovni a v tomto případě nevydrží dlouhou dobu.

ČASTĚJŠÍ SPANÍ – chalupa atd.

Pokud budete spát na posteli například na chatě či chalupě určitě je dobré se poohlédnout po nějaké kvalitnější posteli. Přeci jen si jedete na chatu odpočinout a chcete se i dobře vyspat. V tomto případě je dobré vybírat postel z masivu. Důležitým kritériem nebude ještě tvrdost dřeva, ale zpracování a především kvalita spojení bočnic a čel postele. Postel byť masivní by totiž časem mohla díky špatným spojům začít vrzat a to si pak o dobrém spánku můžete nechat jen zdát. Určitě vybírejte postel podle druhu spojení bočnic a čel.

KAŽDODENNÍ SPANÍ

Kupujete-li postel, na které budete spát denně, vyplatí se na ní nešetřit. Jednak se jedná o dlouhodobou investici a pak také v posteli trávíme opravdu podstatnou část našeho života. Podle vědců je kvalitní spánek důležitou součástí pro regeneraci celého organismu. Postel pro každodenní spaní by měla být určitě z masivu a to co možná nejtvrdšího. Hlavním důvodem jsou už zmíněné spoje. Vzhledem k tomu, že 90% postelí je na trh dodáváno v demontovaném a postel se montuje až na místě, je spojení bočnic a čel většinou řešeno excentrickými šrouby a kolíky. Tento spoj je kvalitní a lze ho podle potřeby dotahovat. Každé masivní dřevo jakožto přírodní materiál podléhá objemovým změnám a spoje je nutné čas od času dotáhnout.

Někdy a to hlavně kvůli snížení výrobních nákladů a následně i prodejní ceny, nabízí někteří výrobci i spojení tak zvaným stromečkem. Jedná se o dva kovové protikusy, které do sebe pouze zapadnou. Není zde možnost žádného dotažení a po čase si kovové protikusy vytvoří proti sobě vůli a spoj začne vrzat. Postel navíc přestane být obvodově pevná. Tomuto spojení se v případě jakékoliv masivní postele vyhněte.

  PROTO VYBÍREJTE POKUD MOŽNO:

  1. Co možná nejtvrdší materiál, ve kterém jsou excentrické šrouby pevně zašroubovány a nehrozí tak povolení šroubu z důvodu měkkého masivu. Šrouby lze časem znovu dotáhnout a postel opět zpevnit. Materiál je tvarově i objemově stálejší než měkčí dřeviny.
  2. Vyhněte se spojení bočnice a čela na tzv. stromeček (dva kovové protikusy). Po čase se spoje uvolní a postel přestane být obvodově pevná a bude vám vrzat.

My Vám nabízíme tvrdý exotický materiál, který je tvrdší než všechny naše tuzemské dřeviny a především je odolnější proti většímu mechanickému namáhání. Spojení bočnic a čel lze dotahovat, postel bude stále pevná a nikde Vám nebude nic vrzat. MALAJSKÝ DUB je světlá tropická dřevina vzhledem podobná našemu dubu. Nemusíte mít proto strach z tmavého odstínu samotné dřeviny. Toto dřevo lze dobře mořit a proto jsme schopni Vám nabídnou širokou škálu moderních odstínů, ze kterých si určitě vyberete.

V DALŠÍM DÍLE NALEZNETE INFORMACE K ROZMĚRŮM A NA CO SI PŘI VÝBĚRU POSTELE DÁT POZOR 

Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *