Vybíráte novou masivní postel? RADY a TIPY

Každá postel je tvořena rámem, roštem a matrací. V ideálním případě by se tyto tři části měli vzájemně doplňovat.

RÁM POSTELE

Než začnete vybírat rám postele, je dobré se zamyslet nad tím, co od postele očekáváte.

  • Chcete postel na příležitostné přespání?
  • Budete spát na posteli 2x do měsíce na chalupě?
  • Spíte na této posteli denně a potřebujete se dobře vyspat?

Na příležitostné přespání Vám bude stačit levný rám z LTD (lamino deska). Lze vybrat ze spousty zajímavých dekorů a cena je většinou velmi přijatelná. Pro občasné přespání je to určitě dobrá volba. Pokud nemáte rádi lamino desky, lze vybrat levnější rám z masivu například smrku či borovice. Na trhu je řada výrobců, kteří tyto levné postele vyrábí a předhání se s nízkou cenou. Je však nutné počítat s tím, že kvalita zpracování nebude dokonalá. Mnohdy si takovou postel budete muset i nalakovat. Především pevnost spojení čela a bočnice u těchto levných postelí je na nízké úrovni a v tomto případě nevydrží dlouhou dobu.

ČASTĚJŠÍ SPANÍ

Pokud budete spát na posteli například na chatě či chalupě určitě je dobré se poohlédnout po nějaké kvalitnější posteli. Přeci jen si jedete na chatu odpočinout a chcete se i dobře vyspat. V tomto případě je dobré vybírat postel z masivu. Důležitým kritériem nebude ještě tvrdost dřeva, ale zpracování a především kvalita spojení bočnic a čel postele. Postel byť masivní by totiž časem mohla díky špatným spojům začít vrzat a to si pak o dobrém spánku můžete nechat jen zdát.

KAŽDODENNÍ SPANÍ

Kupujete-li postel, na které budete spát denně, vyplatí se na ní nešetřit. Každý z nás tráví v posteli 1/3 života a spánek je podle vědců důležitou součástí pro regeneraci celého organismu. Postel pro každodenní spaní by měla být určitě z masivu a to co nejtvrdšího. Hlavním důvodem jsou už zmíněné spoje. Vzhledem k tomu, že 90% postelí je na trh dodáváno v demontovaném a postel se montuje až na místě, je spojení bočnic a čel většinou řešeno excentrickými šrouby a kolíky. Někdy a to hlavně kvůli snížení prodejní ceny, nabízí někteří výrobci i spojení tak zvaným stromečkem. Jedná se o dva kovové protikusy, které do sebe pouze zapadnou. Není zde možnost žádného dotažení a po čase si kovové protikusy vytvoří proti sobě vůli a spoj začne vrzat. Postel navíc přestane být obvodově pevná.

  PROTO VYBÍREJTE POKUD MOŽNO:

  1. Co možná nejtvrdší materiál, ve kterém jsou excentrické šrouby pevně zašroubovány a nehrozí tak povolení šroubu z důvodu měkkého masivu. Šrouby lze časem znovu dotáhnout a postel opět zpevnit.
  2. Vyhněte se spojení bočnice a čela na tzv. stromeček (dva kovové protikusy). Po čase se spoje uvolní a postel přestane být obvodově pevná.

Naše firma Vám nabízí tvrdý exotický materiál, který je tvrdší než všechny naše tuzemské dřeviny a především je odolnější proti většímu mechanickému namáhání. MALAJSKÝ DUB je světlá tropická dřevina vzhledem podobná našemu dubu. Nemusíte mít tedy strach z tmavého odstínu samotné dřeviny. Lze ho dobře mořit a proto jsme schopni Vám nabídnou širokou škálu moderních odstínů, ze kterých si určitě vyberete.

Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *