Malajský dub

Je světlá tropická dřevina (neboli kaučukovník brazilský) pochází původem z Amazonského pralesa. V dnešní době je díky svým unikátním vlastnostem rozšířen do oblastí střední Ameriky, jihovýchodní Asie, střední Afriky a Evropy.  Vzhledem je toto dřevo podobné tuzemskému dubu, který je jedním z nejpoužívanějších materiálů pro výrobu kvalitního nábytku. Technickými vlastnostmi jako je tvrdost a odolnost je však na tom MALAJSKÝ DUB mnohem lépe. 

Ekologický materiál

Primárním účelem pěstování Malajského DUBU je získávání latexového mléka, které je výchozí surovinou pro výrobu kaučuku. Po několika desítkách let však stromy přestávají tento latex produkovat a je třeba plantáže pokácet a nahradit novými mladými dřevinami. Dřevo z pokácených plantáží se pak dále zpracovává v mnoha odvětvích průmyslu. Je to trvale obnovitelný zdroj materiálu na výrobu nejen kvalitního nábytku, kuchyňských linek a dřevěných schodišť, ale celé řady produktů oblíbených pro jejich tvrdost, odolnost, životnost a stálost.

 

Tabulka-tvrdosti

Používáním Malajského DUBU pomáháme obnovovat tropické pralesy, které se velkou měrou podílejí na stabilitě životního prostředí na naší planetě.

Komentáře jsou vypnuty.